Ak chcete vyjadriť svoj názor, spokojnosť, či nespokojnosť s dodanými lekciami plávania, dajte mi prosím vedieť e-mailom a ja to uverejním na tomto mieste. Ďakujem.

S pozdravom,
tréner
Miroslav Ábel

 • Konečne ma to niekto naučil :-) ĎAKUJEM. – Anna, 6.4.2011
 • Naše deti sa na hodiny plávania veľmi tešili a z neplavcov sa rýchlo stali plavci, do bazéna už ideme bez nafukovacích kolies, čo je super. Ďakujeme. – Jana, 5.9.2011
 • Netušila som, že plávať kraul je také jednoduché. Naučila som sa to za 2 vyučovacie hodiny a pocit z vody bol úplne úžasný. Super! – Lucia, jún,2011
 • Priatelia, donedávna som bol zarytý NEPLAVEC, ktorému už len myšlienka na plávanie spôsobovala zbytočnú traumu. Hoci som považoval potrebu naučiť sa plávať za rovnako dôležitú ako naučiť sa čítať a písať, povinná školská dochádzka v tomto smere (reč je o plávaní) nesplnila svoje poslanie. Učitelia telesnej výchovy, rad radom, vidiac moje predpoklady, po prvotných pokusoch zmieriť ma s vodou a v zápätí nutnosti riešiť moju záchranu po prvých hltoch vody v detskom bazéne, pochopili, že si naložili viac ako dokážu uniesť a tak s pokorou uznali, že ak nechcú riskovať môj holý život a svoju slobodu, musia od svojho oduševneného rozhodnutia naučiť ma plávať, odstúpiť.
  Čuduj sa svete, muselo prejsť viac ako 20 rokov (týmto zároveň svoj skutočný vek odmietam priznať), aby mi moja drahá lepšia POLOVIČKA (reč je o manželke), dala ako darček kurz plávania u profesionálneho trénera. Nechcel som jej brať ilúzie a kaziť jej radosť, tak som sa spolu s ňou vybral na nitriansku plaváreň, kde sa malo udiať ono divadlo, o ktorom som bol presvedčený, že to bude pomerne krátka jednoaktovka s jasným koncom. Priatelia, nestalo sa. Alebo sa vlastne stalo, ale úplne niečo iné. Z predpokladanej jednoaktovky sme sa dostali už ani neviem ku koľkému pokračovaniu príbehu, ktorý som si súkromne (rozumej sám pre seba) nazval “Ako sa sekera naučila plávať!” Máme za sebou dovolenku pri mori, v ktorom som si toho roku po prvýkrát v živote užíval pocit z plávania. Viem, že pre Vás, čo plávete, to nič neznamená, ale pre mňa to bol nepoznaný pocit, hotový Kolumbus pri brehoch Nového sveta.
  RESUMÉ: Naozaj nikdy nie je neskoro. A ak ste to dočítali až potiaľto, zostáva Vám(čo ešte neplávete z akýchkoľvek,hoci aj život zachraňujúcich dôvodov) už len jedno – Skúsiť a presvedčiť sa, že pán tréner Ábel, to naučí aj VÁS(jednotné, alebo množné číslo použite dľa potreby…)
  S úctou a vďakou
  - Michal, bývalý neplavec, 14.11.2011.
 • Výborné, skvelý inštruktor, konečne plávam, odporúčam každému. – Martin, 15.1.2012.
 • Rada by som sa aj ja podelila s Vami o skúsenosti s plávaním ,možno niekomu dodám odvahu aby sa prihlásil na kurz plávania tak ako som to spravila ja ;-) . Tu je môj príbeh: Mám 35 rokov a od mala som sa veľmi bála vody ,vždy keď som vkročila do bazéna chytala ma panika, strach….
  Stále som len stala na kraji a držala sa ….už sa ma pokúšali učiť viacerí ľudia plávať, ale bezvýsledne. Vždy to skončilo tým, že sa musíš naučiť dôverovať vode a nebáť sa! Jednoducho strácali pri mne trpezlivosť ,keď videli ako panicky sa bojím vody. Ale ako sa mam prestať báť vody?…na to som odpoveď nenašla….Neskôr keď som sa vydala skúšal to so mnou aj manžel ,ale bezvýsledne….ukazoval mi čo a ako mam robiť, ale ja som sa ho držala pevne ako kliešť a v duchu som závidela ostatným ktorý vedia plávať a neboja sa vody. Jednoducho som nadobudla pocit že mňa voda neunesie (aj keď nadváhu nemám  ).Neskôr, keď sa mi narodili deti začala som ich viac brávať do vody, aby sa naučili plávať omnoho skôr ako ja, ale hlavne aby sa jej nebáli! (to som ešte nemala odvahu isť na kurz plávania).
  Keď som pozorovala deti a ľudí ako ich voda nesie a neboja sa aj ja som v duchu tužila zažiť ,ten pocit že viem plávať a vychutnať si to bez toho aby som sa nemusela držať….Hanbila som sa keď sa ma niekto opýtal či viem plávať a ja som musela priznať že nie ….
  Tak roky ubiehali a ja som stále viac a viac sa snažila s priateliť z vodou…zistila som že ma voda predsa len unesie ale kraja sa pustiť „Ani za SVET“!!  Manžel sa už aj pokúšal ma dostať na kurz (vraj to mam skúsiť touto cestou ) ale ja som trvala na svojom ,vieš ako veľmi sa vody bojím, tak nevymýšľaj ! Raz som len predsa (o pár rokov neskôr ) nabrala odvahu…Bolo to začiatkom januára boli sme s kamarátkou doma a ani neviem ako došlo do reči plávanie , tak som jej povedala že je už najvyšší čas niečo pre seba spraviť čo keby som sa naučila plávať ?! No vidíš to je dobý nápad povedala mi.
  A už sme aj utekali k Pc a začali sme hľadať kurzy plávania. Našli sme tuto stránku, ktorá ma veľmi upútala a aj rôzne príbehy a odporúčania v nej. Tak som nabrala odvahu a zavolala som.
  Ani si neviete predstaviť čo som prežívala ,keď som išla na prvú hodinu, ako veľmi som sa bála a rozmýšľala som aké to bude ….Naučím sa aspoň niečo? Čo ak sa nenaučím? Nebudú to zbytočne vyhodené peniaze? A pod…. obavy sa po absolvovaní prvej hodiny rozplynuli a ja som dostala novu nadej že asi predsa to len nebude také zlé a ja sa to konečne naučím. Našťastie sme začínali v malej vode (aj tam ma občas chytala panika  a strach) pod vedením trénera p. Ábela som sa postupne prestavala báť vody.
  Profesionálny prístup a hlavne trpezlivosť (lebo tu so mnou treba mať ;-) ) p. Ábela ma uisťovali že sa to aj naučím. Konečne som už nechodila so strachom do vody, ale začala som si to užívať ,že ma voda naozaj nesie a pod….Dnes už plávam a konečne si aj ja môžem vychutnať ,ten pocit, keď sa voda s vami hra a necháte sa unášať jej vlnami a nebojíte sa jej, lebo s ňou už nebojujete…No mohla by som o vode a plávaní písať básne. Mám zopár kamarátiek , ktoré sa tiež boja vody a rozpravám im aké je to super sa naučiť plávať ,nech to vyskúšajú a nech sa neboja ,nech zažijú ten pocit aký prináša plávanie. No ale to je už len na nich, musia samých seba prekonať a prekonať ten strach, ktorý ich spútava , tak ako po celé roky spútaval mňa. Hlavne musia chcieť! Pána Ábela môžem len každému odporučiť kto ešte nenabral odvahu a túži raz plávať, tak ako ja.Ten určite neobanuje ani čas strávený na tréningu ani peniaze! Ďakujem veľmi pekne za tréning a trpezlivosť! Konečne plávam!!! S pozdravom Erika vydarená 31.1.2013
 •